15-16. 11. 2016.
Master centar, Hajduk Veljkova 11, Novi Sad, Serbia
Dan 1: Utorak 15.11.2016. | |
09.00 – 10.00 | REGISTRACIJA UČESNIKA |
10.00 – 10.25 |
UVODNA REČ: SERBIO, G-đa Nataša Pavićević Bajić Nemačko-srpska privredna komora, G-din Martin Knapp OTVARANJE KONFERENCIJE: Pokrajinska vlada, G-din Igor Mirović, Predsednik |
10.25 – 10.30 | PAUZA |
10.30 – 11.30 |
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, G-din Vuk Radojević, Sekretar Svetska asocijacija za bioenergiju (WBA), Prelazak sa gasa na biomasu u sistemu daljinskog grejanja- litvanska iskustva, Enerstena grupa, G-din Marius Dubininkas GIZ DKTI: Globalni, regionalni i nacionalni pregled, G-din Rainer Schellhaas |
11.30 – 11.50 | KAFE PAUZA |
I SESIJA | NOVE PERSPEKTIVE KORIŠĆENJA BIOMASE I UNAPREĐENJE ŽIVOTNE SREDINE |
11.50 – 13.00 |
|
13.00 – 14.00 | PANEL DISKUSIJA: BIOMASA I UNAPREĐENJE ŽIVOTNE SREDINE |
Moderator – G-din Vojislav Milijić |
|
14.00 – 15.00 | RUČAK |
SESIJA II | REGIONALNI PREGLED: INOVACIJE U POSLOVANJU SA BIOMASOM |
15.00 – 15.30 | ENERGY NET: Energetska mreža (Generalni sponzor) |
15.30 – 15.50 | BIOMASA doo, Slovenija: Od šume do struje i toplote, G-din David Špeh |
15.50 – 16.10 |
Polytechnik GmbH – ogranak Novi Sad: Nekonvencionalna alternativna biomasa u industriji, G-din Viktor Radić |
16.10 – 16.30 | SERBIO BIORES Project – Logistički i trgovinski centri za drvnu biomasu, G-din Vojislav Milijić |
16.30 – 16.50 | Grad Šabac : Cool Heating - Inovacije u sistemima daljinskog grejanja, G-din Slobodan Jerotić |
16.50 – 17.10 | Fakultet Tehničkih Nauka, Univerzitet u Novom Sadu : Uslovi priključenja i rada na DSEE kogenerativnim postrojenjima, G – din Boris Dumnić |
17.10 – 17.30 | Diskusija i zaključci prvog dana |
20.00 – 00.00 | GALA VEČERA |
Dan 2: Sreda 16.11.2016. | |
SESIJA III | KAKO DA UZGAJAMO VIŠE BIOMASE I PROŠIRIMO NJENU UPOTREBU? |
09.30 – 10.20 | Koncept unapređenja stanja šuma i šumarstva u Srbiji, Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za šume, G-din Saša Stamatović, direktor |
10.20 – 10.40 | Produkcija biomase u okviru energetskih zasada brzorastućih vrsta drveća u Srbiji – potencijali i ograničenja, Univerzitet u Beogradu, Šumarski fakultet, Prof. Dr Branko Stajić |
10.40 – 11.00 | Revitalizacija zapuštenih poljoprivrednih površina - energetsko iskorištenje biomase trave Miscanthus x giganteus, Univerzitet u Zagrebu, Agronomski fakultet, Doc. dr sc. Nikola Bilandžija |
11.00 – 11.20 | Plantaže topola: Institut za nizijsko šumarstvo i životnu sredinu, Prof. dr Saša Orlović |
11.20 – 11.40 | KAFE PAUZA |
11.40 – 11.55 | Korišćenje slame: Victoria Logistics |
11.55 – 12.10 | Isplativost i opravdanost gajenja paulovnije u Srbiji, Planto, G-din Željko Spasojević |
12.10 – 12.25 | Postrojenja na drvnu biomasu – dosadašnja iskustva u Srbiji, Viessmann, G-din Bojan Grujički |
12.25 – 12.40 | Primena aktuelnih zakona na podizanje energetskih zasada, Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine, Uprava za poljoprivredno zemljište, Uprava za poljoprivredno zemljište, G-din Zoran Knežević, Uprava za šume, G-din Dušan Jović |
12.40 – 13.10 | PANEL DISKUSIJA |
13.10 – 13.30 | KAFE PAUZA |
SESIJA IV |
INVESTICIJE, ZAKONSKI OKVIRI I INSTITUCIJE KOJE PRUŽAJU PODRŠKU: Kako razviti i obezbediti podršku za poslovanje sa biomasom |
13.30 – 13.45 | EBRD, G-din Nikolay Angelov |
13.45 – 14.00 | Fond za razvoj poljoprivrede |
14.00 – 14.15 | Garancijski fond APV, Konkursi, G-din Nebojša Ivanišević |
14.15 – 14.30 | Zaključci |
14.30 – 15.30 | RUČAK |
KRAJ PROGRAMA |
Prijatelji konferencijE:
SPONSOR konferencijE:
SEE Energy – Connect &Supply 2016
15-16.11.2016.
Master centar, HajdukVeljkova 11, Novi Sad, Serbia
SESSION II | REGIONAL OVERVIEW: INNOVATIONS IN BIOMASS BUSINESS |
15.00 – 15.30 | ENERGY NET – energy service network solutions (General Sponsor) |
15.30 – 15.50 | BIOMASA doo, Slovenia: From forest to electricity and heat, Mr. David Speh |
15.50 – 16.10 | POLYTECHNIK GmbH, Nonconventional alternative biomass in industry, Mr. Viktor Radic |
16.10 – 16.30 | SERBIO – BIORES Project: Logistics centers, overview of Serbia, Mr. Vojislav Milijic |
16.30 – 16.50 | City of Sabac: Cool Heating - Innovations in DH network development , Mr. Slobodan Jerotic |
16.50 – 17.10 | Faculty of Technical Sciences, University of Novi Sad : Connection and utilization conditions on the cogeneration system, Mr. Boris Dumnic, PhD |
17.10 – 17.30 | Discussion and first day conclusions |
20.00 – 00.00 | GALA DINNER |
Day 2: Wednesday 16.11.2016. | |
Day 2: Wednesday 16.11.2016. | |
SESSION III | HOW TO GROW MORE AND EXPAND USE OF BIOMASS? |
09.30 – 10.20 | Concept of forest and forestry sector improvement in Serbia,Ministry of agriculture, Forestry Directorate, Mr. Sasa Stamatovic, Director |
10.20 – 10.40 |
Potential of SRC energy crops cultivation in Serbia University of Belgrade - Faculty of Forestry, Mr. Branko Stajic, PhD |
10.40 – 11.00 | Revitalization ofabandoned agricultural land - energetic utilization of the Miscanthus x giganteus biomass, University of Zagreb, Faculty of Agriculture, Mr. Nikola Bilandzija, PhD |
11.00 – 11.20 | Institute of lowland forestry and Environment: Poplar plantations, Mr. Sasa Orlovic, PhD |
11.20 – 11.40 | Coffee break and refreshment |
11.40 – 11.55 | Victoria Logistics: Straw |
11.55 – 12.10 | Profitability and justifiability of Paulownia growing, Planto, Mr. Zeljko Spasojevic |
12.10 – 12.25 | Wood biomass plant – experiences in Serbia, Viesmann, Mr. Bojan Grujicki |
12.25 – 12.40 | Understanding the current legislation and Law on Agricultural on long term land lease conditions for energy efficient crops cultivation: Ministry of Agriculture and Environmental Protection, Agricultural Land Directorate, Mr. Zoran Knezevic, Forestry Directorate. Mr. Dušan Jović |
12.40 – 13.10 | PANEL DISCUSSION |
13.10 – 13.30 | Coffee break |
SESIJA IV |
INVESTMENT & LEGAL OPPORTUNITIES AND SUPPORTING INSTITUTIONS: How to develop and support biomass business |
13.30 – 13.45 | EBRD, Mr. Nikolay Angelov |
13.45 – 14.00 | Agricultural development fund of Autonomous province of Vojvodina, |
14.00 – 14.15 | Guarantee fund of Autonomous province of Vojvodina, Mr. Nebojsa Ivanisevic |
14.15 – 14.30 | Conclusions |
14.30 – 15.30 | LUNCH |
END OF PROGRAM |
Friends of the conference:
SPONSORS: